אודותינו

בקריית החינוך הצומחת ע"ש רון ארד אנו משלבים בין חדשנות פדגוגית ודרישות משרד החינוך.

תעודת זהות בית ספרית:

 • מי אנחנו – בקרית החינוך השש שנתית ע"ש רון ארד ברחובות ההולנדית, לומדים בשנה הנוכחית כ-400  תלמידים המגיעים מכל שכונות העיר, ומלמדים בו כ- 50 מורים ותומכי הוראה.
 • חדשנות פדגוגית – הלמידה בבית הספר מבוססת על חדשנות פדגוגית ומערבת דרכי הוראה והערכה המקדמות למידה דיפרנציאלית, משמעותית ורלוונטית לתלמיד. התלמידים בבית הספר מתנסים, בין השאר,  בלמידת חקר מבוססת פרויקטים בדגש על ידע, מיומנויות והרגלים התואמים את העולם בו אנו חיים, תוך ביסוס קשרים אישיים ומינוף תהליכי למידה אישיים.
 • קהילתיות – המודל הפדגוגי של בית הספר שם בחזית העשייה שלו את הקשר עם הקהילה הסובבת אותו. ההנחה היא כי אדם הנדרש לתפקד באופן מיטבי, בכל תחום אשר יהא, צריך לטפח תקשורת מיטיבה עם הקהילה בה הוא נטוע – הישענות על משאבים הקיימים בקהילה, לצד הקצאת משאבים פנימיים החוצה לתוך הקהילה. באופן הזה הערך של ערבות הדדית מתקיים בפועל. בית הספר יוזם ערבים קהילתיים, מייצר קשר שוטף עם גורמים מהקהילה הרלוונטיים לחייו של התלמיד, נעזר במומחים מהקהילה לטובת טיוב הלמידה ועוד.
 • צוות חינוכי מחויב –  צוות בית הספר מורכב ממורים, מעצבי למידה, המומחים בתחום עבודתם והמחויבים בכל ליבם להשקיע בתלמידי קריית החינוך. בית הספר רואה לנגד עיניו את הפיתוח המקצועי של המורים והדאגה לרווחתם כבסיס מהותי לעבודה מיטבית בבית החינוך.

  התועלת לקהל היעד בבשורה:

  • תלמיד ומשפחתו הבוחרים להצטרף לקריית החינוך ע"ש רון ארד, בוחרים למעשה לקחת חלק בקהילת למידה, המטפחת בוגרים המודעים לסביבתם האנושית והפיזית. לומדים המסוגלים לחשוב באופן ביקורתי ובהתאם – להוביל שינויים תוך ביטוי חשיבה ערכית ויזמית, מסוגלות לעבוד בצוות ושימוש מושכל בטכנולוגיה מתקדמת. הלמידה בקהילה שכזו מקדמת לומדים בהכוונה עצמית – המסוגלים לפעול בעצמאות ולקחת אחריות על למידתם. לומדים היודעים לזהות את תשוקותיהם ומצליחים לגייס את קהילת בית הספר לטובת מימושן. לומדים המורגלים בחשיבה זולתנית ומזהים את צרכיו ורצונותיו של השונה מהם. לומדים בעלי מחשבה מקורית ויכולות ביצוע מעולות, הן מבחינה אקדמית והן מבחינה אנושית.

   תכניות מיוחדות:

   • קורסי מצוינות רב-גיליים – הדפסה תלת מימדית, סדנת נגרות, "קורס רוקחים עולם", מצוינות במתמטיקה ועוד…
   • יחסי גומלין מפותחים עם הקהילה

פרטים כלליים

נוסד בשנת:
תשע"ה
שלב חינוך:
קריית חינוך צומחת, על- יסודית
מספר אנשי צוות:
50
מספר תלמידים:
400
מנהל/ת:
קרן שחל
סגן/ית המנהל/ת:
רויטל ברג ברייטר

פרטים נוספים

סמל מוסד: 474460

פרטי התקשרות

נגישות